KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759258
nr 1575 9258
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, "Vårkväll över byn". Signerad, daterad 04. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 62x73 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 18:34:34
30/10 17:46:06
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson